Kajin najavio ulazak Styrie: Bez Glasa Istre nema ni IDS-a

kajin_thumb.jpgPAZIN – Navod iz otvorenog pisma Sindikata novinara u Glasu Istre manifest je medijskog stanja u Istri, rekao je danas nezavisni saborski zastupnik Damir Kajin. Izdvojio je stav novinara da su najodgovorniji za stanje u Glasu Istre političko-ekonomski mentori, odnosno vladajuća istarska stranka IDS, koja dokida medijsku nezavisnost, a što je nužan preduvjet da bi im čitatelji vjerovali, ali i da bi demokracija u Istri postala stvarnost.

– Obilježavanje Dana statuta Istarske županije, koji sam i ja pisao, potpisao, branio, obranio i živio događa se u trenutku kad je taj statut pogažen. Pred Glasom Istre je, po tko zna koji put, vlasničko restrukturiranje, a iza njega je najsramnije uređivačko razdoblje u povijesti. Od 2007. do danas prostor u medijima javnim novcem kupuje skupina koja je pokorila Istru i dopustila da je preplavi ‘bijelo’.

Najizglednije je da će Glas Istre preuzeti Styria u konzorciju s istarskim tvrtkama. Ne bih volio da Austrijanci zadaju smrtni udarac istarskom antifašizmu, ali bez Glasa Istre nema IDS-a, ustvrdio je Kajin, naglasivši da bitci za spašavanje Glasa Istre i Novog lista mora prethoditi bitka za slobodu riječi.

– Nije dovoljno što su ‘rovinali’ Istru, sada su prešli i na Primorje, rekao je o vrhu IDS-a Kajin. Na upit kako misli da se Glas Istre može spasiti u uvjetima niske naklade i marketinških prihoda, dok za osnovne troškove treba najmanje 2 milijuna kuna mjesečno, Kajin kaže da nije na njemu da o tome misli. – O tome treba misliti onaj tko ga je kupio za jednu kunu, zaključio je.

ipress.hr

3 komentara na “Kajin najavio ulazak Styrie: Bez Glasa Istre nema ni IDS-a”

  1. oh napisao:

    Ovaj čovjek je pogubljen totalno, do jučer jebio ui IDS_a a sada kao da je paos Marsa.

  2. vajkkontra napisao:

    Bravo kain u pravu si al tako je sa svim medijima u istri izmišljeni su za ids i njima vlada ids pa i s ovin profilon i pazin

  3. Hmm napisao:

    Kajin je apsolutno u pravu jer je u svoje vrijeme usluge Glasa Istre više nego bilo tko drugi koristio on. Bilo je slučajeva kada su novinari pozivani na posao u nedjelju u 9 ujutro jer su morali pisati ono što je saborski zastupnik i potpredsjednik IDS-a Damir Kajin sanjao. Ljudi brzo zaboravljaju, da je on u ime IDS-a svakom loncu bio poklopac. Tada mu Glas Istre nije smetao, a sada se buni, sada kad je izgubio taj privilegij. Pođite u pazinski arhiv prolistajte stare brojeve i vidje ćete da je ima i svoje novinare, a na smo najviše tekstova o svom liku i djelu.

Komentiranje je onemogućeno.

Komentari
Najčitanije u 7 dana
Anketa

Jeste li zadovoljni dijelom proračuna o kojem odlučuju građani


Pogledaj rezultate

Prethodne ankete

Najčitanije u 30 dana

© iPazin.net portal 2001. - 2024.