Katerina Černjeka torpedirala Vinkovčanke

2Bodrene cijeli tijek susreta od male, ali vrlo bučne skupine frenetičnih navijača odbojkašice Rovinja su s lakoćom svladale gošće iz Vinkovaca i upisale prvu pobjedu u play-offu (1.A Hrvatska odbojkaška liga). Sve je u prosjeku trajalo 23 minute po setu.

Prevelikih dvojbi nije bilo od samog početka jer su domaće u susret ušle maksimalno ozbiljno i angažirano. U obrani je sve funkcioniralo praktički besprijekorno, dok je u napadu raspoložena Katerina Černjeka naprosto „razbijala“ gostujući blok. Uzvrat je u nadolazeću subotu u Vinkovcima, a eventualna treća utakmica u srijedu 01. travnja u Gimnasiumu.

Prvi susret četvrtfinala doigravanja: Rovinj – Vibrobeton 3:0 (25:17, 25:17, 25:19). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 200. Suci: Rajković, Tota (Rijeka).

ROVINJ: Cvitić 7, Božić 14, Žarković, Ćosić 10, Matošević, N. Todorović 4, Chrizmanić, Grujić, Ćorić 8, Černjeka 18, M. Todorović (L).

VIBROBETON: Lovrić 3, Malenica 2, Pajvančić 4, Debeljak 6, Tomić 7, Đapić 2, Jurić, Kolić 11, Goričkić, Rajković (L).