Pazin apsolutni prvak Županijskog natjecanje u atletici

2U domaćinstvu OŠ Šijana na Uljanikovom stadionu na Verudi održano je županijsko atletsko prvenstvo osnovnih i srednjih škola.

Na ovogodišnjem izdanju prvenstva sudjelovalo je 9 škola u muškoj i ženskoj kategoriji. U osnovnoškolskoj konkurenciji natjecale su se OŠ Vladimira Nazora (Pazin), OŠ Vidikovac, OŠ Šijana, OŠ Kaštanjer i OŠ Stoja, dok su na srednjoškolskoj razini snage odmjerile Gimnazija i Strukovna škola Jurja Dobrile (Pazin), Gimnazija (Pula), Srednja škola Zvane Črnje (Rovinj) i Tehnička škola (Pula).

U obje kategorije učenici i učenice natjecali su se u sedam disciplina, šest pojedinačnih i jednoj štafetnoj. U muškoj konkurenciji osnovnih škola najboljima su se pokazali polaznici OŠ Vladimira Nazora iz Pazina koji su u zbirnom poretku bili uspješniji od Šijane za 22 boda, dok su učenice iste škole bile bolje od drugoplasiranog Vidikovca za 4 boda. Srednjoškolsko natjecanje okončano je dvosrukom pobjedom Gimnazije i Strukovne škole Jurja Dobrile iz Pazina, koji su i u muškoj i ženskoj konkurenciji slavili ispred polaznika pulske Gimnazije.

REZULTATI

Osnovna škola:

UČENICE,

100m: 1. Nina Božac (Vidikovac, Pula) 13.73, 2. Sara Kocijančić (Kaštanjer, Pula) 13.86, 3. Sara Hek (Mladost, Pazin) 14.06;

300m: 1. Ivana Babić (Vidikovac, Pula) 43.03, 2. Katja Mikolić (Vidikovac, Pula) 45.90, 3. Kristina Orešnik (Stoja, Pula) 47.18;

600m: 1. Ana Vareško (Kaštanjer, Pula) 1.44.33, 2. Petra Rusev (Kaštanjer, Pula) 1.45.79, 3. Viktorija Milohanić (Mladost, Pazin) 1.56.14;

vis: Lea Blažević (Mladost, Pazin) 125 cm, Dora Rodić (Kaštanjer, Pula) 125 cm, Nika Levak (Mladost, Pazin) 125 cm;

dalj: 1. Anamarija Tomišić (Mladost, Pazin) 427 cm, 2. Aristea Bilić (Stoja, Pula) 424 cm, 3. Elizabeta Crnković (Vidikovac, Pula) 421 cm;

kugla: Matea Matijašić (Mladost, Pazin) 9.34 m, 2. Laura Benčić (Mladost, Pazin) 8.58 m, 3. Tajana Doblanović (Vidikovac, Pula) 7.92 m;

štafeta: 1. Vidikovac (Pula) 54.34, 2. Mladost (Pazin) 57.62, 3. Stoja (Pula) 58.06;

UČENICI,

100m: 1. David Derossi (Mladost, Pazin) 11.90, 2. Toni Perković (Šijana, Pula) 12.03, 3. Mateo Furijan (Vidikovac, Pula) 12.81;

300m: 1. Vanja Macan (Stoja, Pula) 43.03, 2. Sandi Tominić (Mladost, Pazin) 43.85, 3. Emanuel Londero (Mladost, Pazin) 45.00;

1000m: 1. Anel Salihović (Šijana, Pula) 3.06.99, 2. Erik Šepić (Mladost, Pazin) 3.08.93, 3. Stefano Brozan (Mladost, Pazin) 3.11.34;

vis: 1. Leon Dubroja (Šijana, Pula) 180 cm, 2. Filip Lazendić (Šijana, Pula) 150 cm, 3. Ivan Lakoseljac (Mladost, Pula) 150 cm;

dalj: 1. Antonio Gocić (Mladost, Pazin) 533 cm, 2. Afan Ališić (Vidikovac, Pula) 497 cm, 3. Toni Žgrablić (Mladost, Pazin) 477 cm;

kugla: 1. Damjan Milošević (Stoja, Pula) 10.19 m, 2. Leon Ferenčić (Mladost, Pazin) 9.75 m, 3. Adam Jašić (Mladost, Pazin) 9.59 m;

štafeta: 1. Mladost (Pazin) 51.07, 2. Šijana (Pula) 51.72, 3. Vidikovac (Pula) 52,16.

Ekipni poredak:

učenici: 1. Mladost (Pazin) 82 boda, 2. Šijana (Pula) 60 bodova, 3. Stoja (Pula) 50 bodova;

učenice: 1. Mladost (Pazin) 70 bodova, 2. Vidikovac (Pula) 66 bodova, 3. Kaštanjer (Pula) 53 boda.

Srednja škola,

UČENICE,

100m: 1. Vanda Haber (Gimnazijalac, Pula) 13.23, 2. Marina Gržanić (Srednjoškolac, Pazin) 13.52, 3. Viktoria Radović (Tehničar, Pula) 13.87;

400m: 1. Valentina Vuković (Gimnazijalac, Pula) 1.04.65, 2. Tea Mileić (Srednjoškolac, Pazin) 1.07.38, 3. Donatela Macan (Gimnazijalac, Pula) 1.09.31;

800m: 1. Zita Jurić (Srednjoškolac, Pazin) 2.37.44, 2. Tea Buršić (Gimnazijalac, Pula) 2.39.84, 3. Sara Flegar (Srednjoškolac, Pazin) 2.53.97;

vis: 1. Rea Škuflić (Gimnazijalac, Pula) 155 cm, 2. Lea Miletić (Srednjoškolac, Pazin) 140 cm, 3. Martina Buretić (Srednjoškolac, Pazin) 140 cm;

dalj: 1. Lucia Mrđen (Gimnazijalac, Pula) 536 cm, 2. Ružica Glavaš (Srednjoškolac, Pazin) 433 cm, 3. Nikolina Slavčić (Srednjoškolac, Pazin) 423 cm;

kugla: 1. Ana Bat (Tehničar, Pula) 8.89 m, 2. Veronika Turk (Srednjoškolac, Pazin) 7.48 m, 3. Dennis Mogorović (Srednjoškolac, Pazin) 7.28 m;

štafeta: 1. Gimnazijalac (Pula) 53.72, 2. Srednjoškolac (Pazin) 56.60, 3. Tehničar (Pula) 1.02.53.

UČENICI,

100m: 1. David Smiljan (Gimnazijalac, Pula) 11.48, 2. Bojan Gjurchinoski (Srednjoškolac, Pazin) 11.49, 3. Adrian Pamić (Tehničar, Pula) 11.51;

400m: 1. Petar Melnjak (Gimnazijalac, Pula) 51.73, 2. Marco Francesco Ristić (Gimnazijalac, Pula) 52.90, 3. Dino Ivančić (Srednjoškolac, Pazin) 57.81;

1000m: 1. Petar Bratulić (Srednjoškolac, Pazin) 2.41.29, 2. Darko Privrat (Gimnazijalac, Pula) 2.53.72, 3. Luka Milohanić (Srednjoškolac, Pazin) 2.54.82;

vis: 1. Marin Vinko (Gimnazijalac, Pula) 180 cm, 2. Roberto Fabijan (Tehničar, Pula) 170 cm, 3. Erik Poleis (Srednjoškolac, Pazin) 160 cm;

dalj: 1. Daniel Marinković (Gimnazijalac, Pula) 593 cm, 2. Nik Dmitrović (Srednjoškolac, Pazin) 563 cm, 3. Stefan Modrić (Srednjoškolac, Pazin) 554 cm;

kugla: 1. Filip Perić (Srednjoškolac, Pazin) 14.44 m, 2. Ivan Lanča (Srednjoškolac, Pazin) 13.26 m, 3. Mateo Dodik (Tehničar, Pula) 12.25 m;

štafeta: 1. Gimnazijalac (Pula) 45.97, 2. Srednjoškolac (Pazin) 48.59, 3. Tehničar (Pula) 49.03.

Ekipni poredak:

učenici: 1. Srednjoškolac (Pazin) 79 bodova, 2. Gimnazijalac (Pula) 78 bodova, 3. Tehničar (Pula) 49 bodova;

učenice: 1. Srednjoškolac (Pazin) 82 boda, 2. Gimnazijalac (Pula) 76 bodova, 3. Mladost (Rovinj) 40 bodova.

sportistra.hr / Foto : Arhiva – sportistra.hr

© iPazin.net portal 2001. - 2024.