Google Analytics
Koristimo Google Analytics kako bi prikupili anonimne informacije o broju posjeta i najpopularnijim objavama.
Usluga web analitike među ostalim prikuplja podatke o web stranici s koje je posjetitelj došao, koje je podstranice posjetio ili kako često i koliko dugo pregledava određenu podstranicu. Web analitika se koristi za optimizaciju web stranice i kako bi se provela analiza oglašavanja na internetu.
Vlasnik servisa Google Analytics je Google Inc., 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View, CA 94043-1351, SAD.
Posjetitelj se može usprotiviti prikupljanju i obradi osobnih podataka koje je generirao Google Analytics, a koji su vezani uz korištenje web stranice iPazin.net. Kako bi to ostvario, posjetitelj mora skinuti dodatak pregledniku koji se nalazi na https://tools.google.com/dlpage/gaoptout i instalirati ga. Ovaj dodatak putem JavaScripta daje Google Analyticsu do znanja da se informacije o posjeti web stranice od strane posjetitelja ne smiju prikupljati i obrađivati. Google instalaciju navedenog dodatka pregledniku smatra valjanim prigovorom protiv prikupljanja osobnih podataka.
Dodatne informacije i Googleove smjernice vezane uz zaštitu osobnih podataka mogu se naći na https://www.google.com/intl/en/policies/privacy/ i http://www.google.com/analytics/terms/us.html
Google AdSense
Koristimo Google AdSense za prikaz Google oglasa.
Kako AdSense upotrebljava kolačiće?
AdSense upotrebljava kolačiće radi poboljšavanja oglašavanja. Obično se upotrebljavaju za ciljanje oglasa na temelju njihove relevantnosti za korisnika, za poboljšavanje izvješćivanja o izvedbi kampanje i za izbjegavanje ponovnog prikazivanja istih oglasa pojedinom korisniku.
Sami kolačići ne sadrže podatke koji otkrivaju identitet. Ovisno o postavkama izdavača i korisnika, podaci povezani s kolačićima koji se koriste u oglašavanju mogu se dodati korisnikovom Google računu.
Isključivanje prilagodbe oglasa
Ako korisnik isključi prilagodbu oglasa pomoću Googleovih postavki oglasa, više neće primati prilagođeno oglašavanje od Googlea.
Kada AdSense šalje kolačiće u preglednik?
AdSense šalje kolačić u korisnikov preglednik nakon svakog pojavljivanja, klika ili neke druge aktivnosti koja rezultira pozivom našim poslužiteljima. Ako preglednik prihvati kolačić, kolačić se pohranjuje u preglednik.
AdSense najčešće šalje kolačić u preglednik kada korisnik posjeti stranicu koja prikazuje Google oglase. Stranice s Google oglasima uključuju oznake oglasa koje upućuju preglednik da zatraži sadržaj oglasa od naših poslužitelja. Kada poslužitelj isporuči sadržaj oglasa, šalje i kolačić. No, da bi se to dogodilo, stranica ne mora prikazivati Google oglase. Mora samo sadržavati naše oglasne oznake koje mogu učitati program za praćenje klikova ili piksel za praćenje pojavljivanja.
Facebook kolačići
U web stranicu ugradili smo komponente tvrtke Facebook.
Facebook je vlasništvo tvrtke Facebook, Inc., 1 Hacker Way, Menlo Park, CA 94025, SAD. Ako osoba koja se koristi Facebookom živi izvan SAD-a ili Kanade, voditelj obrade osobnih podataka je Facebook Ireland Ltd., 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Irska.
Ako je posjetitelj prijavljen na Facebook, u isto vrijeme Facebook može detektirati svaki njegov pregled web stranice, a tokom boravka na web stranici koje je specifične podstranice posjetio. Ova informacija prikuplja se putem Facebook komponente i doznačuje se Facebook računu posjetitelja. Ako posjetitelj klikne na bilo koji Facebook gumb integriran na web stranici, npr „Like“ gumb, tada Facebook doznačuje navedenu informaciju osobnom Facebook računu posjetitelja i time sprema osobne podatke.
Svaki put kad je posjetitelj prijavljen na Facebook, a u isto vrijeme pristupa web stranici, Facebook će putem Facebook komponente primiti informaciju o tome. Ovo će se dogoditi bez obzira klikne li posjetitelj na Facebook komponentu ili ne. Ukoliko posjetitelj ne želi prijenos ove vrste informacije, isto može spriječiti tako da se odjavi s Facebook računa prije pristupa web stranici.
Smjernice o zaštiti osobnih podataka koje je Facebook objavio na https://facebook.com/about/privacy/ pružaju informacije o prikupljanju, obradi i korištenju osobnih podataka od strane Facebooka. Također, objašnjeno je koje postavke Facebook pruža kako bi se zaštitili osobni podaci posjetitelja. Isto tako, na raspolaganju su razne konfiguracijske opcije kako bi se onemogućio prijenos osobnih podataka prema Facebooku. Posjetitelj može koristiti navedene opcije u svrhu onemogućavanja slanja osobnih podataka.
Molimo vas omogućite osnovne kolačiće kako bi mogli sačuvati vaš odabir.
Snežana, profesorica književnosti, je profesionalno prezentirala svoja iskustva putovanja svijetom. U svjetskom je vrhu tog profila putnika – ciklonomada. Putuje na biciklu sa 50-tak kg tereta-opreme. Blogerica je, objavljuje putopisne zapise i priručnike sa savjetima. U posljednjih 5 godina je na biciklu uspješno provezla blizu 45 000 km. Propedalirala je Evropom, nastavila od Turske do Sibira i dalje azijskim kontinentom do krajnjega juga. Kroz Gobo pustinju je provezla oko 1 200 km. Popela se sa svom svojom opremom treking stazom na Himalaju iznad 5 000 mnv. Postigla je svjetske rekorde u pojedinim detaljima cikloputovanja. Na tribini u Pazinu je ugodno iznenadila publiku prekinuvši na trenutak izlaganje i sa spiska nazočnih nasumice prozvala 3 osobe, te im darovala po jednu knjigu iz svog opusa. Zatim je nastavila pričati svoju Priču. Publika je pažljivo odslušala izlaganje. Potom su se raspitivali o detaljima. Domaćini, Grad Pazin i POU Pazin, zaslužuju sve pohvale. Plesna grupa malenih Folklornog društva Pazin je svojim nastupom oduševila publiku. Pjesmom i plesom su gošći predstavili pazinštinu. Na dar su dobili kolač i marker za označivanje stranica. Voditeljica Vilma Mlekuš i pratitelj na harmonici Denis Belac su zaslužni za uspješan nastup grupe. Trebalo je vidjeti ozarena lica djece i njihovih roditelja nakon spontanog aplauza publike i primljenog dara. Snežana je uobičajeno darovala primjerke svojih knjiga domaćinima, donatorima, te Gradskoj knjižnici Pazin. Ona će, nakon promotivnog putovanja našim krajevima, nastaviti svoj Put ciklonomada. Planira propedalirati kroz Australiju i Novi Zeland, za što predviđa da će joj biti potrebno 2 godine. Nakon toga želi nastaviti putovanje južnoameričkim bespućima, ali o tom potom. Hvala svima koji su sudjelovali u pripremi i provedbi ovog eventa. Zvonimir Blažević