Svibanj se nastavlja u promjenjivom tonu, sutra nova kiša
Današnji porast visoke naoblake te jačanje juga uvod je u sutrašnje pogoršanje vremena. Zbog utjecaja prostrane ciklone te pripadajućeg frontalnog poremećaja, sutrašnji će dan proteći u znaku oblačnog i kišovitog vremena. Zapuhat će umjereno, na otvorenom moru prijepodne i jako jugo koje će navečer i u noći na utorak oslabiti. Bit će i lokalnih pljuskova praćenih grmljavinom, naročito poslijepodne kada bi mogli biti i obilniji.
Prosječno, na istarskom području očekujemo između 15 i 25 mm oborina, ali pošto će oborine biti lokalnog karaktera mjestimice su moguće i značajno veće količine. Postupno smirivanje vremena uz slabljenje vjetra nastupit će kasno navečer.
Idući dani donose djelomice sunčano, ali ne i posve stabilno vrijeme. Očekuje se povremena kiša te lokalni pljuskovi, posebice u srijedu kada bi pljuskovi mogli biti i izraženiji.