U srijedu poslijepodne stiže jača fronta, obilne oborine moguće diljem Istre i Kvarnera!
U srijedu poslijepodne i navečer preko našeg područja premjestit će se izražena hladna fronta!
Moguće obilne oborine i pljuskovi!
Pritom se obilniji pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju diljem Istre i Kvarnera, a lokalno može biti i vrlo obilnih količina kiše u kratkom vremenskom roku. Iako će oborine biti nejednoliko raspoređene, vrlo vjerojatno će značajnije količine pasti na većem dijelu područja.
Oprez na moru zbog vjetra
Prognostički model ALADIN po pitanju vjetra na moru predviđa potencijalno vrlo opasne vremenske prilike. Naime poslijepodne i navečer umjeren i jak jugozapadnjak zamijenit će tramontana koja može imati i vrlo jake udare. Ostali prognostički modeli vide slabiji vjetar, no valja biti oprezan i pratiti službena upozorenja Meteoalarma.
Nestabilno i u četvrtak
Prolazne kiše bit će i u četvrtak, no u daleko manjim količinama u odnosu na srijedu. Postupno kidanje naoblake slijedi poslijepodne, a tada su moguća i sunčana razdoblja. Umjerena i jaka bura doprinosit će osjećaju svježijeg vremena.
Od petka ponovno očekujemo sunčanije i malo toplije vrijeme.